ŠTÍTEK BUDOVY - ENERGETICKÝ PRŮKAZ - Tzb-energ

Go to content

Main menu:

PENB - AUDITY

                               ENERGETICKÝ ŠTÍTEK OBÁLKY BUDOVY - ESOB    

Energetický štítek obálky budovy (ESOB) je nyní chybou nesprávné prezentace v mediich často zaměňován za mnohem komplexnější
Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB), kterého se také hlavně dotýkají změny v novele energetického zákona  č.406/2000 sb.
Energetický štítek obálky budovy není již žádnou novinkou. jedná se o dokument který má být být součástí každé projektové dokumentace ve stavebním řízení. Jedná se o výpočet, který určí vlastnosti obálky a stavebních konstrukcí domu, dle použitých materiálů a jejich tepelných odporů.
Výsledkem je průměrný součinitel prostupu tepla domu jak jej definuje norma ČSN 73 0540–2 sb.

CHCETE-LI  STAVĚT, PRODÁVAT A NEBO PRONAJÍMAT CELÝ DŮM BUDETE ZE ZÁKONA POTŘEBOVAT PRŮKAZ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY . Energetický štítek obálky budovy posuzuje stavbu pouze z hlediska kvality konstrukcí a provedení obálky domu. Průkaz energetické náročnosti budovy hodnotí stavbu dle kompletních nároků na energii potřebnou pro standartní provoz budovy a jeho součástí je i Energetický štítek obálky budovy. Je tedy výhodnější zajistit si Průkaz energetické náročnosti budovy pokud, ho již ze zákona stejně nemusíte mít. Jinak tyto dva průkazy vám přehledně odhalí energetickou náročnost nemovitosti.
ENERGETICKÝ ŠTÍTEK, PENB a ENERGETICKÝ AUDIT - v čem je rozdíl ?

      Energetický štítek obálky budovy cena               
       Objekt
               Cena
       Byt
                    1500
       Rodinný dům       2000 Kč
       Ostatní objekty   Cena dohodou dle rozsahu objektu
       Ceny jsou uvedeny včetně DPH.
      ESOB ceník kompletní                                          ZDE
       Pro dotazy nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Energetický štítek obálky budovy  
Energetický štítek obálky budovy
posuzuje celkovou tepelně-izolační schopnost obálky budovy. Kvalita tepelného odporu jednotlivých komponent se liší a např.okna splňující požadavek normy, propustí mnohem více tepla než stěna také splňující požadavek normy. Bude-li tedy dům mít velkou plochu oken, která sice budou vyhovovat normě, bude výsledek špatný.Proto průměrná hodnota pro celou obálku budovy nesmí přesáhnout danou hodnotu, která se mění dle tvaru budovy. Je-li zasklená velká plocha, musí být ostatní konstrukce vylepšeny tak, aby to vyrovnalo ztrátu energie zasklením. Energetický štítek obálky budovy tak posuzuje, jak dobře je dům zaizolován.

 
Search
Back to content | Back to main menu